Jahody Staré Ždánice a Podůlšany - Ing. Alexander Novák

Samosběr jahod

Samosběr jahod

Vážení zákazníci,

další samosběr jahod se koná ve čtvrtek 8.6.2023 od 13:00 do 18:00 h.

Cena při samosběru jahod 70 Kč/kg.

Upozorňujeme Vás, že ve srovnání s předchozími lety došlo k výraznému zmenšení plochy přibližně na 1/3.

Jak samosběr probíhá?

  1. Nejprve k nám samozřejmě musíte přijet. Nenechte se odradit zavřenými vraty na sousedním pozemku! Upozorňujeme všechny, kdo u nás ještě nebyli, že máme dvě jahodová pole. Nacházejí se po pravé i levé straně silnice č. 333 vedoucí z Hradce Králové do Lázní Bohdaneč. K poli, na kterém se právě sbírá, vás dovedou naše jahodové šipky. Všimněte si hlavně šipky u kapličky na rozcestí na kraji Podůlšan. Svoje auto nebo jízdní kolo můžete zaparkovat na vyčleněných plochách.
  2. Na digitální váze vám zvážíme prázdné nádoby, abychom jejich hmotnost mohli poté odečíst. Z dlouholetých zkušeností víme, že je lepší použít více plošších nádob, aby byla vrstva jahod co nejnižší a plody se tak příliš nepomačkaly.
  3. Odpovědný zaměstnanec naší firmy vám přidělí řádek nebo vymezí plochu, na které budete samotné jahody sbírat. Se sběrem vám můžou pomoci vaše děti.
  4. Zvážíme vám plné nádoby, odečteme hmotnost obalů a rozdíl (tj. čistou hmotnost) vynásobíme cenou za 1 kg. Po zaplacení si můžete své jahody odnést. Na vyžádání vám samozřejmě vystavíme pokladní doklad.
  5. Jen pro úplnost připomínáme, že na poli je kvůli slámové podestýlce zakázáno kouření a že z hygienických důvodů nesmějí do porostu psi.

© 2004-2022 Alexander Novák, poslední aktualizace: 6.6.2023 18:52